Home > Boeken > Romans

Aster Berkhof "Happy Town" 1994 1ste druk

Prijs: € 3,00
Regio: Zeist, Utrecht
Sinds: 29 jul, 8:27
AD ID: 9XJZXVO6

Conditie: Zo goed als nieuw

Herkomst: Nederland

Jaar (oorspr.): 1994

Aster Berkhof "Happy Town"
Antwerpen; Houtekiet; 1994. 1ste druk. Gebonden zwart linnen + onbeschadigde stofomslag. 436 pag. 4.4 cm dik.

verzending op basis van half opengeslagen

Brussel, anno 1994. De verpauperde stegen van de oude wijk, door de bewoners ook schandaalstad genoemd, worden alleen nog bewoond door een bont gezelschap van inheemse en buitenlandse zwervers, van wie velen dakloos en werkloos zijn. Er zijn de kunstschilder calvin cox; de ouderwetse idealist albert festraets; duce, de in ltalie opgegroeide afrikaan die woonruimte verhuurt in pakhuizen, holen en gangen; de dronkaard bombardon; de gauwdief urraca; de ranke senegalese dienster marilou: de gemotoriseerde in leer geklede harley sisters; de turkse worstelaar kemal burdur; de 'superflic' bruno raes en vele anderen. De financier 'charlie' bremer, top-executive, eigenaar en verhandelaar van bedrijven, wil schoon schip maken met de oude stad en er nieuwe buildings neerpoten. Hij ergert zich dood aan bet verzet daartegen en de trage gang van zaken. Op een dag worden deuren ingeramd, vensters verbrijzeld, scheldwoorden op de muren gespoten. Het is het startsein van een noolt eerder geziene spiraal van geweld. Men vermoedt dat charlie bremer erachter zit, maar ook gonzague de roode van le front belge, een ultrarechtse club die zweert bij het nazisme. Het geweld escaleert en bet komt tot zware rellen in de oude wijk en de rest van brussel. Tot de pletrol over de oude wijk walst. Dan vallen er doden. Calvin cox ziet twee geliefden omkomen en zegt: 'of je een oude of een nieuwe stad moet hebben, is hier niet aan de orde, wel of je beulen voor je werk engageert.' happy townis een roman over de belangenvermenging tussen ultrarechts en ultrarijk, maar vooral ook over berkhofs geliefde brussel en zijn vrees voor bet geweld van extreem-rechts. Aster berkhof (1920) is de meest gelezen vlaamse auteur. Zijn vorige roman octopus dei stond meer dan een half jaar op de bestsellerlijst en beleefde vijf herdrukken

Recensie
Omvangrijke roman over de stad brussel, ook wel schandaalstad genoemd. Happy town, een luidruchtige disco, vormt het middelpunt van de vergane stad en haar vergane functie. Middelpunt ook van daklozen, zwervers, werklozen, ouderen, vereenzaamden, hulpelozen, illegale immigranten: de hele scène van wat een grote stad verloedert, maar ook de andere kant: het idealisme. Het blijkt in meer, maar ook in één persoon verenigd, schizofreen: ultra-rechts, gewelddadig en ultra-rijk. Het is ook de wereld van de puissant-rijke projectontwikkelaar, die alles bezit, behalve de stad. Tal van hoofdpersonen rond een schilder die wel in de sloppenwijk zijn atelier heeft, maar elders comfortabel woont. De democratie blijkt tijdverlies en de bureaucratie verhindert een snelle sanering. Corruptie en gewelddadigheid alom. Onderhoudend, maar ietwat overdadig en in al te grote lijnen geschetst.

Kenmerken Conditie: Zo goed als nieuw Herkomst: Nederland Jaar (oorspr.): 1994 Beschrijving Aster Berkhof "Happy Town"Antwerpen; Houtekiet; 1994. 1ste druk. Gebonden zwart linnen + onbeschadigde stofomslag. 436 pag. 4.4 cm dik. verzending op bas
Kenmerken Conditie: Nieuw Herkomst: Nederland Jaar (oorspr.): 1994 Beschrijving Josien Laurier "Het zal de liefde wel zijn"Amsterdam; Arena;1994; 1ste druk; 175 blz. nieuw Sophie is een meisje van eenentwintig jaar. Ze werkt in een kroeg en woon
Kenmerken Conditie: Gelezen Type: Non-fictie Jaar (oorspr.): 1974 Beschrijving Arendsoog nog enkele boeken los waaronder ook 1ste druk. De jaartallen zijn de oorspronkelijke jaartallen die van mij zijn van een latere datum. 1. Arendsoog (1935) 32ste
Kenmerken Conditie: Nieuw Aantal: Meerdere stripboeken Beschrijving Chinees Rood, SC in nieuwstaat, 1ste druk (winkelprijs 7,- / st) 1 Drakenstad2 Maskers3 Zhan Zheng4 De val
Kenmerken Conditie: Zo goed als nieuw Aantal: Eén comic Jaar (oorspr.): 1997 Beschrijving Kuifje in Tibet, 1ste druk van een heruitgave, 1997, softcover. De strip verkeerd in zeer goede staat. Buitenkant niet meer puntgaf maar de binnenkant verkeerd
Kenmerken Conditie: Gelezen Herkomst: Nederland Jaar (oorspr.): 1993 Beschrijving Gerrit Krol "Omhelsingen"Amsterdam; Querido; 1993; 1ste druk; 251 blz. Joepie Joepie is gekomen, heeft mn meisje weggehaald. Maar ik zal er niet om treuren, gauw e
Kenmerken Conditie: Gelezen Herkomst: Nederland Jaar (oorspr.): 1998 Beschrijving H.M. van den Brink "Over het water"Amsterdam; Meulenhoff; 1998; 1ste druk; 142 blz. De hoofdfiguur van deze novelle, een Amsterdamse jongen van eenvoudige afkomst,
Kenmerken Conditie: Gelezen Herkomst: Europa overig Jaar (oorspr.): 1929 Beschrijving Jeanna Oterdahl "Een uit Velen"Uit het zweedsch vertaald door N. Basenau-GoemansAmsterdam; J.M. Meulenhoff;1929; 1ste druk; 261 blz.
Kenmerken Conditie: Gelezen Herkomst: Wereld overig Jaar (oorspr.): 2004 Beschrijving Hannah Yakin "Hier is je Bruidegom"Amsterdam; Atlas; 2004; 1ste druk; 672 blz. Verzending als pakket via DHL 5,00 euro (zelf ophalen bij DHL service station in
Kenmerken Conditie: Gelezen Aantal auteurs: Eén auteur Jaar (oorspr.): 1949 Beschrijving Mein van Hessen "in my eensame hof"Afrikaanse en Nederlandse versePretoria; 1949; 1ste druk 47 blz.Met geschreven tekst van dichteres (zie foto nummer 3)
Kenmerken Conditie: Gelezen Jaar (oorspr.): 1935 Beschrijving A.E. Brehm "Het leven der Dieren"Naar Prof. Dr. Georg Grimpe's vrije bewerking van de nieuwe groote Duitsche uitgave.Voor Nederland bewerkt door Dr. P.G. Buekers.Amsterdam, Scheltens
Kenmerken Conditie: Zo goed als nieuw Herkomst: Nederland Jaar (oorspr.): 2009 Beschrijving Rascha Peper "Zwartwaterkoorts"Nieuw Amsterdam uitgevers; 2009; 1ste druk; 239 blz. De personages in de nieuwe verhalenbundel van Rascha Peper (1949) gaa
Kenmerken Conditie: Gelezen Herkomst: Nederland Jaar (oorspr.): 1977 Beschrijving Frans Kellendonk "Bouwval" Gevolgd door "achter het licht" en "de waarheid en mevrouw kazinczy".Amsterdam; Meulenhoff; 1977;  1ste druk; 159 bl
Kenmerken Conditie: Gelezen Herkomst: Nederland Jaar (oorspr.): 1964 Beschrijving Simon Vestdijk "Het genadeschot"'s-Gravenhage; Nijgh & van Ditmar; 1964; 1ste druk; 260 blz.Omslag is licht beschadigd aan de voorkant.
Kenmerken Conditie: Zo goed als nieuw Aantal: Eén stripboek Jaar (oorspr.): 1982 Beschrijving in zeer goede conditie,De grappen van lambik nr .2. 1982 1ste drukverzenden en risico kosten koper zie ook mijn andere advertenties
Kenmerken Conditie: Zo goed als nieuw Aantal: Eén stripboek Jaar (oorspr.): 1972 Beschrijving Blake en mortimer: de valstrik herdruk 1ste druk 1972 de staat van de strip is te zien op de foto,s en anders door uzelf bij afhalen. Zie ook mn andere adve
Beschrijving Sita - Happy (3D Hoes) 1e druk met Hologram Hoes BC/Mpl B 1 Happy 4:07 Written-By - Jacqueline Nemorin* , Tobias Gad*2 Jerk 4:08 Guitar - Sebastian Nylund Written-By - Kim Stockwood , Naoise Sheridan3 Selfish 3:57 Acoustic Guitar - Dougl
Kenmerken Type: Boek of Poster Beschrijving Eerste Amerikaanse druk 1994 Bantam.Ingebonden Dave Wolverton. Niet opgenomen in officiële tijdlijn. Binnenwerk zeer goed kaft lichte sporen.
Kenmerken Conditie: Gelezen Beschrijving Hoste 1979soft covereerste druk (versie met de gekleurde bal en schort op achterzijde)staat: kaal plekje achterzijde van prijssticker richtprijs 30 euro verzendkosten 2,95 (f2015-mei-20) Berestein boek: Keuze
Kenmerken Conditie: Gelezen Beschrijving Eerste druk Groot Brittannië uit 1964uitgave Jonathan Capegebonden met omslag (ontwerp Hans Tisdall)192 blz boek in goede staat, omslag heeft enkele roestvlekjes en een scheurtje verzendkosten 3,75 (f2015-juni